Finanšu plāna izveide

Finances, kā jau jūs visi zināt ir viena no galvenajām dzīves jomām un katram cilvēkam ir jāsaprot tas, ka bez naudas un bez finansēm nav iespējams mūsdienu pasaulē eksistēt, jo visa lietu un darbu apmaiņa notiek tieši ar naudu, un nesaprotot finanses nav iespējams normāli funkcionēt.

Būtībā finansēm vajadzētu būt ļoti vienkāršām, jo ir tikai naudas plūsma iekšā, jeb peļņa vai alga un tad ir naudas plūsma ārā, jeb izdevumi un tēriņi. Un variējot ar šīm abām summām ir iespējams sakārtot savas finanses un vai nu palielināt ienākumus vai arī samazināt izdevumus, lai rastos pozitīva bilance un beigu beigās būtu iespējams naudu iekrāt un investēt kādās citās lietās.

Kad cilvēks sāk domāt par savu budžetu un to, kā viņam vajadzētu sakārtot to, tad pirmais solis jau ir sperts, jo lielākā daļa par par to neaizdomājas. Parasti sākumā ir jāsāk ar to, ka jāsāk uzskaitīt tēriņi un arī ienākumi, lai varētu saprast kur tieši nauda aizplūst un kur tiek pelnīta, lai varētu optimizēt un padarīt visu efektīvāku. Kad ir sākta uzskaite un viss tiek pierakstīts tad var sākt domāt par, piemēram, kredītu ātrāku atmaksu, naudas iekrāšanu un rezerves fondu veidošanu, lai būtu daudz lielāka drošība un varētu domāt vairāk par savu dzīvi nevis visu laiku uztraukties par to vai nākamajā mēnesī varēs saņemt algu.

Plāns katram cilvēkam noteikti, ka ir savādāks un nevar paņemt vienu plānu un pārnest to pilnībā uz savu budžetu, jo mēs taču katrs esam atšķirīgi un, kur viens no mums daudz labāk prot uzlabot savus ienākumus nekā sakārtot izdevumus tur cits varbūt daudz labāk māk ietaupīt, bet viņam grūti iet ar ienākumu palielināšanu. Tieši tāpēc arī katram pašam ir jāatrod sava metode un savs plāns, bet to var darīt tikai tad, ja tiek eksperimentēts un mēģinātas ļoti daudz un dažādas lietas, jo pretējā gadījumā būs ļoti grūti atrast to, kas tiešām palīdz un kas ir derīga tavam raksturam un tavai situācijai.

Jāatceras ir tas, ka mēs spējam daudz vairāk nekā to varam iedomāties un tie, kas mēģina tevi atrunāt parasti nav kārtīgi aizdomājušies par šādām lietām, vai arī vienkārši ir ar citu skatienu uz dzīvi. Tāpēc tad, kad tu uzsāksi sava finanšu plāna izpildi noteikti, ka būs, kas skatās uz tevi ar greizu aci, bet neliecies par viņiem ne ziņas, jo katrs jau dzīvo savu dzīvi un katram arī dzīvē ir savi mērķi.